Betona pamatu uzklāšana | Domus Būve

Betonēšana

Betonēšana ir viens no uzdevumiem, kurš var šķist viegli izpildāms, taču darba procesā ir daudz specifisku nianšu, tāpēc aicinām uzticēt šo uzdevumu profesionāļiem. Domus Angāri veic pilna cikla betonēšanas darbus, sākot no laukuma sagatavošanas līdz gatavas betona grīdas līdzināšanai gan privātmājām, gan industriālām būvēm. Piedāvājam ierīkot arī betona pēdas un lentveida pamatus.

Industriālā grīda

Virsma, uz kuras visbiežāk tiek novietota traktortehnika, ražošanas iekārtas un izejmateriāli. Vairāk piemērotas tādām telpām kā angāri, noliktavas, stāvvietas, ražotnes un auto servisi.

ESTRICH tehnoloģijas grīdas

Ekonomisks risinājums dzīvojamām telpām, renovējot, garāžām, telpām kur nav paredzēts ievietot smagu tehniku vai iekārtas. Vizuāli ESTRICH grīda būs tādi pati kā industriālā grīda.

Dzelzsbetona pēdas

Dzelzsbetona bloki pamatu pēdas izbūvei.

Lentveida pamati

Dzelzsbetona konstrukcijas, kuras tiek izvietotas pa visu mājas perimetru zem visām nesošajām sienām. Piedāvājumā gan monolītie, gan saliekamie lentveida pamati.

Betonējot saviem spēkiem

Betonēšana var šķist vienkāršs process, taču būtiski ir labi sagatavoties darbam un ievērot dažādas nianses.

Pirms betonēšanas kārtīgi sagatavojies

Sagatavošanās darbi ir būtiskākais betonēšanas darbu posms. Jāatzīst, ka grīdas kvalitāte būs atkarīga no grīdas pamatnes sagatavošanas darbu kvalitātes. Būtiski ir sarēķināt nepieciešamo grīdas slodzi (cik smaga tehnika/iekārtas uz tās tiks novietota). Vidēji grīdai ir nepieciešams 15cm biezs šķembu slānis, kam seko 5cm biezs smilšu slānis, ko svarīgi ir rūpīgi noblietēt! Virs tā ir jāizvieto siltumizolācijas un hidroizolācijas slānis, kā arī armatūras siets. Ja telpa ir liela, ir nepieciešams izveidot deformācijas šuves.

Sagatavo kvalitatīvu maisījumu

Ļoti būtiski ir sagatavot pareizu betona konsistenci. Ja iepriekš nav bijusi pieredze betonēšanas darbos, iesakām pasūtīt gatavu maisījumu no kāda betona ražotāja.

Sagatavojies laikapstākļiem

Betonējot āra apstākļos, ļoti būtiski ir nodrošināt, lai betonētais laukums netiktu pakļauts lietus, sniega vai mitruma ietekmei. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj betonēt gan aukstā laikā (betona maisījumam pievienojot piedevas pret sasalšanu), gan karstā laikā, taču pārmērīgi auksts vai karsts laiks var traucēt betona žūšanai. Piemērotākā gaisa temperatūra ir amplitūdā no 10-20 grādiem.

Rūpīgi izlīdzini grīdu

Pēc betona ieklāšanas grīda būs nelīdzena. Vispirms virsmu nepieciešams izmērīt ar lāzernivelieri, tad izlīdzināt virsmu, izmantojot tam paredzētu iekārtu. Ja tāda nav pieejama, grīdu var nolīmeņot ar plastmasas vadulām. Iespējams izmantot arī ģipškartona plākšņu profilus. Ja vēlas grīdu redzēt spīdīgu un ļoti gludu, to var noslīpēt. Iekārtas grīdas slīpēšanai (helikopterus) atradīsi populārākajos būvtehnikas nomas punktos.

Nogaidi

Betona grīda savu maksimālo stingrību sasniedz tikai pēc 30 dienām. Pa to var staigāt, taču vēlams neizvietot smagu tehniku vai iekārtas.

Nosūtīt aģentam ziņojumu