Betonēšana
Industriālā grīda
ESTRICH tehnoloģijas grīdas
Dzelzsbetona pēdas
Lentveida pamati
Betonējot saviem spēkiem
Pirms betonēšanas kārtīgi sagatavojies
Sagatavošanās darbi ir būtiskākais betonēšanas darbu posms. Jāatzīst, ka grīdas kvalitāte būs atkarīga no grīdas pamatnes sagatavošanas darbu kvalitātes. Būtiski ir sarēķināt nepieciešamo grīdas slodzi (cik smaga tehnika/iekārtas uz tās tiks novietota). Vidēji grīdai ir nepieciešams 15cm biezs šķembu slānis, kam seko 5cm biezs smilšu slānis, ko svarīgi ir rūpīgi noblietēt! Virs tā ir jāizvieto siltumizolācijas un hidroizolācijas slānis, kā arī armatūras siets. Ja telpa ir liela, ir nepieciešams izveidot deformācijas šuves.
Sagatavo kvalitatīvu maisījumu
Ļoti būtiski ir sagatavot pareizu betona konsistenci. Ja iepriekš nav bijusi pieredze betonēšanas darbos, iesakām pasūtīt gatavu maisījumu no kāda betona ražotāja.
Sagatavojies laikapstākļiem
Betonējot āra apstākļos, ļoti būtiski ir nodrošināt, lai betonētais laukums netiktu pakļauts lietus, sniega vai mitruma ietekmei. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj betonēt gan aukstā laikā (betona maisījumam pievienojot piedevas pret sasalšanu), gan karstā laikā, taču pārmērīgi auksts vai karsts laiks var traucēt betona žūšanai. Piemērotākā gaisa temperatūra ir amplitūdā no 10-20 grādiem.
Rūpīgi izlīdzini grīdu
Pēc betona ieklāšanas grīda būs nelīdzena. Vispirms virsmu nepieciešams izmērīt ar lāzernivelieri, tad izlīdzināt virsmu, izmantojot tam paredzētu iekārtu. Ja tāda nav pieejama, grīdu var nolīmeņot ar plastmasas vadulām. Iespējams izmantot arī ģipškartona plākšņu profilus. Ja vēlas grīdu redzēt spīdīgu un ļoti gludu, to var noslīpēt. Iekārtas grīdas slīpēšanai (helikopterus) atradīsi populārākajos būvtehnikas nomas punktos.
Nogaidi
Betona grīda savu maksimālo stingrību sasniedz tikai pēc 30 dienām. Pa to var staigāt, taču vēlams neizvietot smagu tehniku vai iekārtas.